Primastránky

Primastránky

Kamerové systémy (CCTV)

 Kamera 1

Kamerový systém sám o sobě může sloužit pro on-line sledování vybraných prostor. V takovém případě se předpokládá, že u systému bude přítomna non-stop obsluha, která sleduje obrazy z kamer a reaguje na momentální situaci. Toto však ve většině případů není zajištěno. Proto je třeba kamerový systém zautomatizovat, aby bylo možné i zpětně vyhodnotit obrazy z kamer. K tomu slouží centrální jednotka – videoserver. Toto zařízení má mnoho podob a mnoho různých funkcí i parametrů, které ovlivňují výslednou kvalitu celého kamerového systému.

 

DVR         Videoserver (DVR) je zařízení, které obraz z kamer nejen zobrazuje, ale hlavně zaznamenává a případně dále distribuuje. U bezobslužného systému je třeba toto zařízení nastavit tak, aby záznam probíhal automaticky (trvale / dle externího podnětu / dle vyhodnocení pohybu v obraze) a zajistit, aby se záznam při zaplnění diskové kapacity nezastavil, ale v nejlepším případě aby se nejstarší události přepisovaly nejnovějšími.

 

Venkovní kamera - kryt            Kamery jsou další podstatnou částí kamerového systému. Je vždy důležité do každého prostředí vybrat tu správnou kameru. Nesmíme zapomínat na to, že kamery v noci „nevidí“ a je nutné zajistit přisvícení. Na trhu je nepřeberné množství kamer – černobílé, barevné, s vyšší či nižší citlivostí a rozlišením, IP a WEB kamery, s IR přisvícením a spoustou dalších parametrů. Vždy je nutné provést fyzickou prohlídku objektu před vybráním vhodné kamery a pokud to bude nutné provést i kamerovou zkoušku.

 Koaxiál

            Kabelové rozvody mohou podstatným způsobem ovlivnit výslednou kvalitu obrazu z kamer. Zejména při digitálním záznamu je nutné, aby byl obraz co nejčistší, bez jakýchkoliv poruch v obraze (vlny, rozostření, moaré, zrnění apod.). Pokud zvolíte nevhodnou kameru, jednoduše ji vyměníte za jinou, avšak u špatně provedených rozvodů nebude rozhodně tak snadná náprava!

 

ZdrojMonitor LCD

 

            Ostatní zařízení – zdroje, monitory, osvětlení, atd. je také nutné vhodně zvolit. Díky tomu se celý systém stane stabilním a funkčním za jakýchkoliv podmínek.

 

 

             Jsme schopni realizovat jak malé systémy např. pro rodinné domy, tak velké kamerové systémy pro větší výrobní podniky či obecní nebo městské kamerové systémy.

 IP megapixelová kamera

            Poslední dobou zaznamenávají velký rozkvět IP kamerové systémy, zejména megapixelové IP kamery, které jsou díky rychlé modernizaci stále dosptupnější.

 

 

ZDARMA PRO VÁS RÁDI VYTVOŘÍME KONKRÉTNÍ CENOVOU NABÍDKU PŘÍMO PRO VÁŠ OBJEKT NA MÍRU!

Kontakt: Petr Svoboda - 777 799 569, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

 

 
Soubory ke stažení.
ico
ico